top of page
Приєднатися до нас

Ми прагнемо сприяти легальному терапевтичному використанню та науковим дослідженням психоделіків в Україні  

 
Київ
4 травня 2023 р

Нещодавно в Україні відбулася революційна конференція з психоделічної терапії

Київ, Україна – Українська асоціація психоделічних досліджень (UPRA) у співпраці з Центром психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова галявина» успішно організували першу і, напевне, не останню Міжнародну науково-практичну конференцію під назвою: Застосування психоделічної асистованої терапії в лікуванні посттравматичних станів: міжнародний досвід та перспективи впровадження в Україні.

 

Ця безпрецедентна подія зібрала міжнародних експертів для вивчення ролі та потенціалу психоделічної терапії (PAT) у лікуванні травм і посттравматичних розладів.

На конференції, яка транслювалася українською та англійською мовами, поширювалися останні клінічні дослідження та світовий досвід, пов’язаний із застосуванням ПАТ для лікування травм. Відомі українські психіатри та науковці заглибилися в національний контекст, а ветерани поділилися потужними розповідями про свій досвід терапії з перших вуст.

Основні моменти конференції

👉 Вступне слово від організатори та партнери

👉 Доктор Рік Доблінзауваження щодо ширше значення PAT не лише для ветеранів

👉 Доктор Девід Натт's дослідження профілів безпеки псилоцибіну та МДМА

👉 Доктор Карен Царфаті's уявлення про клінічні випробування за участю MDMA та псилоцибіну

👉 д-р Ольга Чернолоз's аналіз прихованих витрат ПТСР

👉 Аманда Фейлдінг's заклик до наполегливості в просуванні PAT вперед

👉 Доктор Ерік Верметтен's погляд на необхідність спеціалізованої терапії військового ПТСР

👉Доктор Робін Кархарт-ГаррісДумки Росії про неминучу спрямованість на післявоєнну психологічну реабілітацію

👉 Панельна дискусія з ветеранами, які знайшли полегшення за допомогою психоделічної терапії

👉д-р Олег Чабанпропаганда контрольованого медичного використання певних ліків

👉д-р Віктор Досенкопрагнення подолати посттравматичний стресовий розлад і нейродегенеративні захворювання

👉д-р Владислав Матреницькийпопередження про зростаючу хвилю посттравматичних розладів і невідкладну потребу в новаторських методах лікування

Зауваження від організаторів та партнерів

Елізабет Еймс, засновник Heal Ukraine Trauma та улюблений радник і прихильник UPRA, високо оцінив хоробрість і стійкість, продемонстровані українцями перед обличчям викликів.Сем Кук, засновник Borderlands Foundation, поділився своєю особистою подорожжю, починаючи з бойових дій і закінчуючи відкриттям психоделічної терапії (PAT). Сем висловив вдячність за те, що він є частиною спільноти, і свою відданість просуванню прогресу PAT в Україні.

Видатні експерти PAT, зокрема Рік Доблін, Аманда Філдінг, Бен Сесса та Фрідеріка Мішель Фішер, висловили слова підтримки під час конференції. Всім щиро дякую.

Ксенія Возніцина, головний санітарний лікар Лісової Поляни, виступила з сердечним вступним словом, пояснивши значення нашого зібрання та важливість післявоєнного психологічного відновлення на основі свого дев’ятирічного досвіду лікування ветеранів у Лісовій Поляні.Олег Орлов, Голова UPRA, висловив вдячність за отриману підтримку та підтвердив наше прагнення до ефективної комунікації та співпраці з державними установами. 

Доктор Рік Доблін: Психоделічна терапія має вирішальне значення не лише для ветеранів

Рік Доблін, засновник Багатопрофільної асоціації психоделічних досліджень (MAPS), відкрив конференцію важливим нагадуванням. Незважаючи на велику увагу, яка приділяється військовому посттравматичному стресовому розладу, інші травматичні переживання, такі як вимушене переміщення, сексуальне насильство та втрата близьких, також вимагають терапевтичного лікування. В умовах українського ландшафту дуже важливо пам’ятати про цей аспект.

Крім того, доктор Доблін висловив готовність підтримати навчання українських психотерапевтів і надати допомогу ветеранській спільноті в їх одужанні.

👉ДивитисяПовна адреса доктора Ріка Добліна англійською мовою

Доктор Девід Натт:Оцінка безпеки псилоцибіну та МДМА

Доповідну секцію конференції розпочав відомий діяч британської наркополітики та автор відомого дослідження про порівняння шкоди різних психоактивних речовин доктор Девід Натт. Він підкреслив «відродження» інтересу до психоделічної терапії після повної заборони цих речовин у 1950-х і 1960-х роках.

 

У своїй статті в журналі Lancet за 2010 рік доктор Натт підкреслив, що такі речовини, як MDMA і псилоцибін, значно менш токсичні та становлять менший фармакологічний і психокінетичний ризик порівняно з алкоголем і тютюном.

 

Доктор Натт вважає, що Україна, як ніколи, потребує широкого впровадження психоделічної терапії. Він наголошує, що протидія психоделікам є суто політичною та популістською, що не має наукового підґрунтя. Як одного разу сказав Дж. Бернард Шоу: «Прогрес неможливий без змін, і ті, хто не можуть змінити свою думку, не можуть нічого змінити», — це почуття повторює доктор Натт.

👉ДивитисяПовний виступ Девіда Натта англійською мовою

Доктор Карен Царфаті:Ключові висновки клінічних випробувань МДМА та псилоцибіну

Клінічний директор Open Access детально ознайомився з багатообіцяючими дослідженнями за підтримки MAPS, проведеними в Ізраїлі🇮🇱, Сполучених Штатах🇺🇸 та Канаді🇨🇦, у яких брали участь понад 1600 учасників. Доктор Царфаті поділився висновками зподвійний сліпий,плацебо-контрольований дослідження, зосереджені на тяжкому ПТСР випадків серед аварійників, військовослужбовців та громадян. Ці дослідження показали, що поєднання психотерапії з сеансами за допомогою МДМА або псилоцибіну може мати тривалий вплив на лікування депресивних розладів, травм, залежностей і розладів харчування.

Зараз доктор Царфаті та її колеги вивчають ефективність психоделічної терапії при різних клінічних станах, включаючи хронічний посттравматичний стресовий розлад (до 20 років). У відповідь на запитання аудиторії вона підтвердила, що PAT також є корисним у менш важких випадках. Доктор Царфаті також висловила готовність поділитися своїми знаннями та провести навчання українських фахівців.

👉ДивитисяПовна презентація доктора Керена

Доктор Ольга Чернолоз:Економічний вплив ПТСР

Професор Оттавського університету, д-р Ольга Чернолоз, обговорила статистику, що підкреслює економічні переваги психоделічної терапії як у короткостроковому, так і в довгостроковому контексті. З понад 14 мільйонів внутрішньо переміщених українців більше третини населення сьогодні не спало у власних ліжках. У той час як жертви війни, як правило, кількісно визначаються за кількістю смертей, величезні психологічні та гуманітарні наслідки російської агресії матимуть далекосяжні наслідки.

 

Травматичний досвід, який пережила значна кількість українців, перешкоджатиме їхньому поверненню до нормального життя, впливаючи на побудову стосунків і роботу. Це є прямою загрозою для економіки країни, потенційно постраждали від трьох до чотирьох мільйонів українців. Доктор Чернолоз зазначив, що мирна Європа втрачає понад 4% свого ВВП (приблизно 600 мільярдів євро) через проблеми з психічним здоров’ям. Сім'ї, в яких постраждали від ПТСР, можуть втратити до 26% свого доходу; очікується, що відсоток буде значно вищим в Україні. Нинішня система охорони здоров’я недостатньо підготовлена до лікування в такому масштабі.

👉 ДивитисяЛекція доктора Ольги Чернолоз англійською мовою

Аманда Філдінг:Заохочення пана та пані Зеленських до впровадження психоделічної терапії в Україні

Аманда Філдінг, піонер психоделічної терапії та засновник Фонду Беклі, звернулася до зібрання терапевтів і офіційних осіб з теплотою та оптимізмом. Вона заявила: «З огляду на численні дослідження, проведені на моє ім’я, я твердо вірю в надзвичайний потенціал психоделічних речовин у лікуванні травм та інших проблем психічного здоров’я, з якими зараз стикається Україна».

 

Аманда Філдінг вважає терапію за допомогою психоделіків потужним інструментом, що посилює нинішні вражаючі зусилля України перед світом. Вона наголосила на терміновості та важливості справи та закликала пана та пані Президента очолити зміни.

👉Дивитися Адреса Аманди Філдінг англійською

»
Я б запропонував, щоб ваш видатний президент і його дружина очолили цю кампанію і здійснили її. Тому що це важка місія, і для цього потрібен хтось із силою духу та холоднокровністю, щоб зробити це швидко та розумно, щоб допомогти людям, які зараз страждають.