top of page

Девід Натт про майбутнє психоделічно асистованої терапії

Представляємо вам нашого першого спікера, Професора Девіда Натта, який поділиться багаторічним досвідом по вивченню терапевтичного потенціалу психоделіків на Міжнародній науково-практичній конференції «Психоделічно асистована терапія в лікуванні посттравматичних станів».


Девід Натт – науковець та видатна фігура у сфері вивчення психоделіків та їхнього терапевтичного потенціалу. Він є професором нейропсихофармакології та директором лабораторії нейропсихофармакології у Відділі наук про мозок Імперського Коледжа Лондона. Також він обіймав експертні посади у різноманітних органах, які займаються наркополітикою у Великобританії: він був головою Консультативної ради з питань зловживання наркотиками та Комітету з безпеки лікарських засобів, Комітету з наркотиків Національної служби охорони здоров'я та Науково-дослідної ради Міністерства оборони Великобританії. У 2010 році науковий журнал The Times Eureka назвав його одним із 100 найважливіших діячів британської науки – серед усіх науковців у списку він був єдиним психіатром.


Професор Девід Натт був головою Консультативної ради з питань зловживання наркотиками при Міністерстві внутрішніх справ Великобританії, поки не був звільнений з цієї посади 30 жовтня 2009 року після того, як у своїй статті він дійшов висновку, що алкоголь і тютюн є більш шкідливими, ніж багато нелегальних наркотиків, включаючи псилоцибін, МДМА та канабіс. Професор Натт виступав за те, щоб переглянути офіційну класифікацію психоактивних речовин, беручи до уваги реальну шкоду для здоров’я людини та оточуючих, а не політизоване сприйняття згубності одних речовин, при цьому ігноруючи очевидну шкоду інших.

Після свого звільнення він заснував Незалежний науковий комітет з наркотиків з метою доповнити і, зрештою, замінити Консультативну раду з питань зловживання наркотиками, надаючи незалежні консультації, не заплямовані втручанням уряду. В 2010 році у науковому журналі The Lancet вийшло його дослідження в співавторстві з іншими вченими, яке розставило всі крапки над «і»: алкоголь зайняв почесне перше місце, обігнавши героїн, кокаїн та метамфетамін за рівнем шкоди людині та суспільству, а псилоцибін та МДМА опинилися внизу рейтингу, що свідчить про їхню відносну безпечність.


Протягом наступних років Професор Натт проводив багато досліджень, які стосуються психоактивних речовин, зокрема психоделіків. У короткому відеоінтерв’ю для Vice він поділився своїми найсвіжішими відкриттями та прогнозами на майбутнє щодо розвитку психоделічно асистованої терапії. Дивіться відео українською мовою. 

Девід Натт надасть доповідь на першій в Україні конференції з психоделічно асистованої терапії. Реєстрація на онлайн-трансляцію відкрита, а участь безкоштовна.


Підпишіться на наш Telegram канал UPRA Вулик 🐝, щоб бути в курсі найважливіших новин.

0 коментарів

Comments


bottom of page