top of page

Meet UPRA: Elizabeth Ames

«Психоделічна допоміжна терапія відкриває двері багатьом людям, які хочуть позбутися нескінченних страждань»


Співзасновниця UPRA Елізабет Еймс—про свій досвід та очікування
«Мене звати Елізабет в листопаді я сподіваюся повернутися до Києва й лишитись на пару років», – так представляє себе Елізабет Еймс в нашому інтерв'ю. «Протягом своєї кар'єри я займалася безліччю речей. Наразі я зосереджена на полегшені травми, спричиненої війною в Україні, включаючи роботу з легалізації психоделічної терапії в Україні, з особливим акцентом на MDMA та допомозі ветеранам із ПТСР».


Елізабет Еймс отримала середню освіту в школі Лінкольна в Провіденсі, штат Род-Айленд. Потім були Йель, Гарвардська бізнес-школа та Гарвардська школа державного управління Кеннеді. Її кар’єрний шлях включав роздрібну торгівлю, державну службу, консультування з соціального підприємництва, венчурні інвестиції, але найулюбленішою роботою було створення Корпусу Миру в Україні. Зараз вона – генеральний директор і співзасновник Heal Ukraine Trauma (HUT).

Я вперше приїхала до Києва в 1992 році, коли була частиною команди, яка запустила першу програму волонтерів Корпусу Миру в колишньому Радянському Союзі. Більшу частину 90-х я жила і працювала у Києві, також два роки була венчурним інвестором у Москві. Після цього я переїхала до Бостона. Але й там я зберегла свою любов до України та своїх друзів, і повернулась до Києва на три тижні у 2013-2014 роках, коли відчула, що історію, яку творив Майдан, важливо побачити особисто. В Україні я на власному досвіді дізналася, що це таке – ПТСР. Я жила із цим діагнозом 20 років; моє життя було зруйноване. Це знищило мою кар’єру. Я витратила десятиліття на пошук методів лікування, які могли б позбавити мене страждань. Нарешті я зрозуміла, що не виживу, якщо не перестану купати своє тіло в гормонах стресу. Я прочитала книгу Майкла Поллана, зрозуміла, що мені більше нема чого втрачати, і розшукала терапевтичне підпілля. Це потребувало багато зусиль – зовсім не «раз і готове» — але чесно кажучи, я повернула своє життя — й це диво, яке я навіть не очікувала. Зараз я щодня прокидаюся з вдячністю.


Ми разом з Олегом Орловим заснували UPRA у квітні 2021 року. Я сподіваюся, що UPRA, зрештою, відкриє двері для людей, які матимуть змогу позбутися своїх нескінченних страждань, як я. Життя таке веселе й дивовижне, коли ваш мозок не дає збоїв і не провокує життя в постійному стані тихого жаху.


Я провела свій підлітковий вік у 70-х роках, і з 60-х, з «золотої ери" психоделіків, тягнулось ще багато соціального похмілля щодо особистісного росту, яке можна отримати завдяки шанобливій роботі з цими речовинами. Коли мені було 12 років, я отримала на Різдво «The Last Whole Earth Catalog», і це відкрило мені медитацію, дзен, йогу, екологію та чудові інструменти, щоб жити поза каліфорнійським рухом хіпі – це було як хіпі-інтернет у книжковому форматі. За бажанням примірник цієї книги можливо придбати на Amazon.


Я переїхала у Київ в 1992 році – одна із перших 70 американців, які жили в пострадянській Україні. Й була вражена, як травма, пережита 50 років тому під час Другої світової війни, все ще впливає на сімейні системи та психічне здоров'я окремих людей. Ми з Олегом розпочали UPRA, щоб розблокувати трансформаційний потенціал комбінації ліків і терапії. Коли мозок людини зцілюється, її співчуття та творчий потенціал також розкриваються, замість простого лікування симптомів. Це важливо не лише для щастя окремої людини та громади, але зараз це надзвичайно важливо для нації.

Людські ресурси – найбільший скарб України.

Ті 10% людських можливостей, які "розблокуються" після лікування ПТСР, відіграють величезну роль у відновленні та реконструкції України. Уявіть собі Україну з повністю розкутим і звільненим людським духом! Це станеться – і це буде неймовірно.

 

Подивитися та почитати


Вебсайт BPRG. Їхні відеопрезентації представляють найкраще з правового світу психоделіків/науки США. Деякі з них я дивилася багато разів. Лекція Робін Кархарт-Гарріс вразила мене. Тож користуйтесь.


Вебсайт MAPS. Рух не існував би без Ріка Добліна та MAPS. На цих сторінках тонни корисної інформації, оскільки філософія MAPS побудована на відкритості та прозорості.

Том Вулф, «Електричний охолоджуючий кислотний тест». Книга про Кена Кізі, Веселих Розбишак, Вдячних Мерців і про те, як ЛСД в 60-х роках втік із лабораторій на Західному узбережжі. Обов’язкова до прочитання, якщо ви хочете дізнатися про коріння каліфорнійської контркультури 1960-х років, про те, як вона виглядала, смакувала та звучала.

1 коментар

Останні пости

Дивитися всі

1 則留言


Nada Brama
Nada Brama
2022年10月17日

Яке це щастя що в Україні є така організація! І це тільки початок! Успіхів Вам!!!

按讚
bottom of page