top of page

Принц Гаррі зробив психоделічний камінг-аутУ своїх мемуарах «Spare» принц Гаррі розповів про вживання психоделіків, щоб впоратися зі скорботою через смерть матері, принцеси Діани. Він описує досвід традиційного та альтернативного лікування затяжного горювання і підкреслює особливу ефективність психоделіків. «Вони дозволили мені переосмислити реальність» — пише він.


У новому матеріалі від NY Times, вчені та дослідники відповідають на питання: що ми знаємо про лікування пролонгованого переживання горя за допомогою психоделіків.


Клінічні дослідження за останні десять років показують високу ефективність комбінації психотерапії та контрольованого вживання психоделіків для лікування посттравматичних розладів. Психоделіки підвищують нейропластичність та змінюють спосіб, у який мозок обробляє інформацію. Тож це дозволяє пацієнту наблизитися до травматичного переживання для проживання його та подолання зацикленості або нав'язливості.


Є переконливі докази того, що псилоцибін може бути корисним у лікуванні депресії, включно з дослідженнями, які порівнюють його ефективність зі стандартними антидепресантами. Так само як MDMA демонструє ефективність у лікуванні посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Деякі дослідники вважають, що оскільки пролонгована реакція горя має багато схожості з депресією та посттравматичним стресовим розладом, психоделіки можуть бути корисними для їх лікування.


Важливо наголосити, що психоделічна терапія все ще є незаконною в більшості країн, включаючи Україну, і в основному проводиться в підпільних сеансах, за кордоном або в ході клінічних досліджень. UPRA просуває легальне терапевтичне використання та дослідження психоделіків в Україні.


Психоделічний камінг-аут — це публічна розповідь про свій психоделічний досвід, зокрема в контексті терапії чи особистісного росту. В Україні цей термін набув поширення після історій дизайнера Саші Астрона та спецпризначенця ЗСУ Хітмана. Кожна така розповідь кидає виклик суспільній стигмі та консервативним уявленням про психоделіки.


 

Підпишіться на наш Telegram канал UPRA Вулик 🐝, щоб бути в курсі найважливіших новин.


0 коментарів

Comments


bottom of page